Dejlig et-værelses lejlighed beliggende kun 100 m fra stranden ved den charmerende badeby PORNIC.
Pornic ligger i Loire Atlantic - ud til Atlanterhavet, og er kendt for sin gamle middelalder bydel og slottet, hvorfra man har udsigt over den gamle havn. Langs stranden kan man se de sjove fiskehuse, som ligger i vandkanten.
Her er en dejlig sandstrand med mange muligheder for at dyrke mange former for vandsportsaktiviteter. I det hele taget byder området på mange aktivitetsmuligheder: vandring, cykling, trætopsklatring, minigolf, golf m.m.
Selve Pornic har en hyggelig, afslappet og autentisk atmosfære med spisesteder, museer, barer osv. Vil du forkæle dig selv endnu mere, er her en dejlig Spa & Thalasso, hvor velvære er i fokus.
I det hele taget kan vi anbefale at bruge nogle dage i Loire Atlantic f. eks i Angers og Nantes.
Boligen er på 2. sal i en ferieresidence med elevator. Fra altanen er der havkig.
Boligen indeholder et rum med køkkenniche, spisekrog, stueafdeling med lænestole og en soveafdeling med dobbeltseng. Altan på 12 m2.
Sengelinned er ikke inkluderet - det kan lejes.